Poniedziałek - Piątek 7:00 - 15:00

Wykonaliśmy statuetki na Puchar Świata w skokach narciarskich!

Miniony weekend był dla nas przepełniony sportowymi emocjami – a to wszystko za sprawą Pucharu Świata w skokach narciarskich w stolicy polskich Tatr. Polski Związek Narciarski już kolejny raz zaufał naszemu doświadczeniu i to właśnie w nasze ręce oddał zaprojektowanie i wyprodukowanie niepowtarzalnych statuetek zarówno na konkurs drużynowy, jak i indywidualny. Nie ma lepszych konkursów niż właśnie w Zakopanem! Panująca tam atmosfera jest przecudowna, a kibicie są najlepsi na świecie. Ogromnie się cieszymy, że nagrody.pl jako producent statuetek również mógł być sercem z naszymi skoczkami. Zasiądźcie wygodnie w fotelu i przeczytajcie nasz emocjonujący wpis o tym, jak stworzyliśmy statuetki na Puchar Świata w skokach narciarskich!

tradycyjna statuetka na zawody w skokach narciarskich

Jak powstały nasze statuetki na Puchar Świata?

Tak jak wszystkie wykonane przez nas statuetki na zamówienie również i realizację dla Polskiego Związku Narciarskiego, który ściśle współpracował z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim zaczęliśmy od szczegółowego planu, na którym bazowaliśmy na każdym etapie zlecenia. Sztab naszych grafików przygotował inspirujący szkic, który z każdą godziną wypełniał się nie tylko formami, ale i kolorami. Inspiracją dla nas była kultura góralska, która jest wspaniałą wizytówką stolicy polskich Tatr, w której odbyły się weekendowe konkursy w ramach Pucharu Świata. Wspaniałe zakopiańskie akcenty pojawiły się w naszym projekcie i dodały mu niepowtarzalnego charakteru. Również wykorzystanie szlachetnego dębowego drewna, które poddaliśmy specjalnej obróbce zachwyciło nie tylko nas, ale również organizatorów, czyli PZN i TZN. Szkło akrylowe z nadrukiem charakterystycznej dla wszystkich góralskiej parzenicy stało się doskonałym dopełnieniem każdej statuetki na Puchar Świata. Do tego zimowy akcent w postaci śnieżynek, który jeszcze bardziej podkreślił panującą w Zakopanem atmosferę. Całość umieściliśmy na dębowej podstawie, która była doskonałym dopełnieniem projektu. Utrzymane w założonej przez nas koncepcji statuetki dla skoczków w efekcie końcowym zachwyciły nas zespół, jak i organizatorów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

statuetki za konkurs skoków narciarskich

Kto zdobył nasze statuetki?

Nie mogliśmy się doczekać odsłony zakopiańskich konkursów, których zwieńczeniem były nasze góralskie statuetki! Czekaliśmy do samego końca z zaciśniętymi kciukami, a emocjom nie było końca. Pierwsi okazali się Niemcy, drudzy Norwegowie, a trzeci Słoweńcy. Nagrodzonym nacjom w sobotnim konkursie drużynowym serdecznie gratulujemy. W ich rękach nasze drewniane statuetki wyglądały fenomenalnie i wierzymy, że przez bardzo długi czas będą im przypominały o Wielkiej Krokwi i niepowtarzalnej atmosferze panującej na tej skoczni. Nasi zawodnicy drużynowo uplasowali się na piątym miejscu, ale w niedzielę ziścił się nasz sen! Zwycięska statuetka trafiła w ręce naszego mistrza Kamila Stocha, a najniższy stopień podium należał do fenomenalnego w tym sezonie Dawida Kubackiego! Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, któremu przesyłamy gromkie brawa. Reprezentantom Polski serdecznie gratulujemy i z całego serca życzymy kolejnych sukcesów. Niech wiatr pod narty im nie maleje do Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy włącznie! Wierzymy, że nasze statuetki na zawody w skokach narciarskich będą dla nich wyjątkowymi nagrodami.

Kamil Stoch i Dawid Kubacki - statuetki na Puchar Świata
Kamil Stoch i Dawid Kubacki / Fot. Tadeusz Mieczyński / PZN
Karda Polski i Sztab Szkoleniowy w skokach narciarskich / Fot. Tadeusz Mieczyński / PZN